Іванківський ДНЗ №5 "Іванко"

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання

                                                                                                     

Шановні батьки!

Від плати за харчування звільняються:

 • діти  сироти;
 •  діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти інваліди;
 • малозабезпечені сім’ї ( довідка з відділу соцзабезу);
 • родини, в яких дохід на кожного члена сім’ї  не перевищує гарантований прожитковий мінімум – 410 грн;

Платять 50 %

 • багатодітні родини;
 • родини, в яких є учасники АТО.

  Якщо ви належите до перерахованих категорій, принесіть відповідні документи в дитячий садок.

 

                    Багатодітні родини

 • довідка про склад сім’ї
 • копія посвідчення багатодітної родини
 • копії свідоцтв про народження дітей
 • для дітей після 18 років – довідка з навчального закладу про те, що дитина навчається на денному відділенні
 • копія паспорту та ідентифікаційного коду матері

 

Учасники АТО

 • довідка з військкомату
 • довідка про склад сім’ї
 • копія паспорту та ідентифікаційного коду матері

 

                Малозабезпечені

 • копія паспорту та ідентифікаційного коду матері
 • довідка з відділу соцзабезу
 • довідки про доходи членів сім’ї
 • довідка про склад сім’ї.

Заповіді дітей для мам, тат, бабусь та дідусів

 Дорогі батьки! 

Gif (8)

1.  Дорогі батьки, пам’ятайте, що ви самі запросили мене у свою родину. Колись я залишу батьківську оселю, але до того часу навчіть мене, будь ласка, мистецтва стати і бути людиною.

2.  У моїх очах світ виглядає інакше, ніж у ваших. Прошу вас,поясніть мені, що? коли? чому? кожен із нас у ньому має робити.

3.  Мої ручки ще маленькі, не очікуйте від мене досконалості, коли я стелю ліжко, малюю, пишу або кидаю м’яча.

4.  Мої  почуття  ще  недозрілі,  прошу,  будьте  чутливими  до  моїх  потреб.   Не нарікайте на мене.

5.  Щоб розвиватися, мені потрібне ваше заохочення, а не тиск. Лагідно критикуйте й оцінюйте, але не мене, а лише мої вчинки.

6.  Дайте мені трохи самостійності, дозвольте робити помилки, щоб я на помилках вчився. Тоді я зможу самостійно приймати  рішення у дорослому житті.

7.  Прошу, не робіть усього за мене, бо я виросту переконаним у своїй неспроможності виконувати завдання згідно з вашим очікуванням.

8.  Я вчуся у вас всього: слів, інтонацій голосу, манери рухатися. Ваші слова, почуття і вчинки повертатимуться до вас через мене. Так справедливо влаштувала природа зв’язок між поколіннями. Тому навчіть мене, будь ласка, кращого. Пам’ятайте, що ми разом не випадково: ми маємо допомагати один одному в цьому безмежному світі.

9.  Я хочу відчувати вашу любов, хочу, щоб ви частіше брали мене на руки, пригортали, цілували. Але будьте уважні, щоб ваша любов не перетворилася на милиці, які заважатимуть мені робити самостійні кроки.

 

Любі мої, я вас дуже-дуже люблю!!!

Покажіть мені, що ви любите мене також!

 

 

Нацкомісія з моралі створила перелік дозволених сайтів

 

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі на своєму сайті оприлюднила попередній перелік 50 безпечних сайтів для дітей віком від трьох років. До каталогу "білих сайтів" увійшли безпечні Інтернет-ресурси, які рекомендовані для перегляду дітьми. Остаточний варіант каталогу буде затверджено на засіданні НЕК після широкого обговорення та з урахуванням пропозицій громадскості.
На думку експертів, створення "білого списку" буде дієвим, ніж постійне поповнення "чорного списку" небезпечних сайтів, які з'являються в мережі щохвилини. Цей проект став першою соціальною програмою в Україні, метою якої є протидія поширенню через Інтернет-мережу шкідливої інформації для дітей та підлітків.
Загалом було опрацьвано майже 200 сайтів. Аналізу підлягали спеціалізовані портали дитячої літератури, електронні бібліотеки, освітньо-інформаційні ресурси, сайти музеїв та картинних галерей.
Робота над каталогом триває, в перспективі планують включити до списку каталогу навчально-розважальні та розважальні портали.
Перелік сайтів, відібраних експертами
 
Спеціалізовані Інтернет-сайти дитячої літератури:
http://childboox.blox.ua/ - веб-сайт "Книги для дітей"
http://abetka.ukrlife.org/ - веб-сайт для дітей "Весела абетка"
http://www.abetka-logopedka.org/ - веб-сайт "Світ дитини"
http://www.kazka.in.ua/ - веб-сайт "Українська казка"
http://www.ae-lib.org.ua/_lit_child.htm - веб-сайт "Дитяча література"
http://www.levko.info/ - дитячий сайт "Левко"
http://mysl.lviv.ua./ - веб-сайт "Країна міркувань"
http://slovogray.narod.ru/ - літературний сайт Ігоря Січовика
http://dytjachi-virshi.org.ua - авторський сайт "Віршики пана Назара"
 

 

Родителям взрослых детей...

Не обижайтесь на детей, 
что не пришли, не позвонили. 
Не обижайтесь на детей, 
что подарить цветы забыли. 
У них своя земная жизнь, 
такого темпа мы не знали, 
их быстроходный поезд мчит 
в другую жизнь, в другие дали. 
Умейте отпускать детей, 
не прицепляйтесь к их экспрессу, 
умейте отпускать детей, 
у них другие интересы. 
Свой тихоходный экипаж 
остановите на мгновенье, 
пусть ваши дети в жизнь летят 
по выбранному направленью. 
Примите их, какие есть, 
и если в силах — помогите 
на быстроходный поезд сесть. 
С дороги вовремя уйдите. 
Душой старайтесь их понять, 
махнуть им вслед на полустанке. 
И не пытайтесь догонять, 
встав утром рано спозаранку. 
Любите собственных детей, 
обиду, злобу не держите. 
Любите собственных детей, 
в их сердце местом дорожите. 
Ведь мы намного их мудрей, 
и каждый час общенья дорог, 
не обижайтесь на детей, 
а подарите счастья короб.

С сайта
http://www.inpearls.ru/

 

     Пам'ятка для батьків

" Як зробити адаптацію дитини до дитячого садка безболісною" 

1. Розкажіть дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб малюк пішов в дитячий сад. Зводіть його туди, щоб він уявляв, що це таке.

2. Коли ви йдете повз дитячий садок, з радістю нагадуйте дитині про те, як йому пощастило - восени він зможе сюди ходити. Розповідайте рідним і знайомим в присутності малюка, що пишаєтеся своєю дитиною, - адже його прийняли в дитячий садок.

3. Поговоріть з ним, як з дорослим. Поясніть, що він буде ходити в садок, де багато дітей, з якими можна грати, і багато нових і цікавих іграшок.

4. Розкажіть йому, що дорослі "тьоті", з якими він там зустрінеться, будуть грати, співати й танцювати з ним, читати йому книжки, розповідати казки і завжди у всьому допоможуть.

5. Скажіть, що тепер вранці вся родина буде відправлятися на роботу: тато - у свій офіс, мама - у свій, старший брат або сестра - до школи, а він - у дитячий садок, а після роботи мама або тато прийдуть за ним і заберуть додому.

6. Познайомтеся з майбутньою вихователькою, нянечкою. Обов'язково скажіть вихователю, а краще залиште йому письмову пам'ятку, де перерахуйте: нелюбимі страви, продукти і ліки, що викликають алергію; щеплення, від яких у дитини медичний відвід; номери телефонів для зв'язку з вами в екстрених випадках.

7. Детально розкажіть дитині про режим дитячого садка: що, як і в якій послідовності, він буде там робити. Чим докладніше буде ваша розповідь - тим спокійніше і впевненіше почуватиме себе ваш малюк, коли піде в дитячий сад. Коли дитина бачить, що очікувана подія відбувається так, як було йому заздалегідь "обіцяно", - він відчуває себе впевненіше.

8. Поступово, протягом літа, влаштовує режим дня дитини подібний до режиму дня у дитячому садку, особливо якщо це стосується раннього вставання - не пізніше восьмої години ранку. Після обіду ваш малюк повинен спати не менше однієї години або хоча б полежати з книгою або з іграшкою. Підготуватися до сну слід не пізніше 21 години.

9. Корисно навчити користуватися горщиком. Відучити його від їжі із пляшечки з соскою. Постарайтеся навчити малюка самостійно їсти ложкою і пити з чашки.

10. Поговоріть з дитиною про труднощі, які можуть виникнути у нього в дитячому садку. Обговоріть, до кого в цьому випадку він зможе звернутися по допомогу, і як він це зробить. Наприклад: "Якщо ти захочеш пити, підійди до вихователя і скажи:" Я хочу пити", і вихователь дасть тобі води. Якщо захочеш в туалет, скажи про це вихователям".

11. Не створюйте у дитини ілюзій, що все буде виконано на його першу вимогу і так, як він хоче. Поясніть, що в групі буде багато дітей і іноді йому доведеться почекати своєї черги. Ви можете сказати малюкові: "Вихователь не зможе допомогти одягтися відразу всім дітям, тому тобі доведеться трохи почекати".

12. Навчіть дитину знайомитися з іншими дітьми, звертатися до них по імені, просити, а не забирати іграшки, у свою чергу, пропонувати іграшки іншим дітям.

13. Ознайомтеся з іншими батьками та їхніми дітьми. Називайте інших дітей у присутності вашого малюка по іменах. Запитуйте його думку про нових друзів.

14. Вводити дитини в нову ситуацію треба поступово. У перші дні побудьте з ним якийсь час в дитячому садку, не йдіть відразу. А, прощаючись, обов'язково скажіть, що повернетеся за ним. Як правило, багато дітей через кілька днів звикають до нових умов.

15. Коли ваш син або дочка вперше відправляться в садок, не забудьте дати йому з собою свою іграшку: звична тепла річ, що пахне будинком, буде діяти на малюка заспокійливо, це для нього частинка дому, частинка безпеки.

16. Не забудьте так розпланувати свій час, щоб повністю звільнити собі першу пару тижнів, щоб зі свого боку допомогти дитині плавно пройти адаптацію в садку.

17. На перших порах намагайтеся приділяти своїй дитині потрійну увагу вдома і на прогулянках, нагадуйте ввечері йому про садок, про хлопців, про виховательці. Найголовніше - не бійтеся сліз дитини, адже він поки не може реагувати інакше! Не дратуйте дитину своїми сльозами і нервозністю. Багато мам не можуть стримати емоцій при розлученні з дитиною вранці, коли дитина йде до групи. Якщо у мами не виходить бути витриманою, краще довірити татові відвести дитину в садок.

18. Намагайтеся бути терпимими в період адаптації дитини до дитячого садочку, не шкодуйте часу на емоційно-особистісне спілкування з дитиною, заохочуйте відвідування дитячого саду дитиною. Пам'ятайте, що дитячий садок - це перший крок у суспільство, імпульс до розвитку знань дитини про поведінку в суспільстві

 

                             

                                Татове виховання

Для тат поява малюка – подія грандіозна та дуже відповідальна. Адже природа їм практично не допомагає. Тому «батьківський інстинкт» доводиться напрацьовувати самостійно. Це не завжди легко, але надзвичайно важливо!

В наш час все ж таки більше тат, які прагнуть бути з дитиною від самого народження (й до…). Брати участь в її житті, бути в курсі її проблем: від газиків у животику до першого кохання, допомагати та підтримувати. Проте, все ж чимало  чоловіків дотепер переконані, що виховання дитини – справа суто жіноча. Особливо, коли мова йде про дітей трьох-чотирьох років. Адже, їм важко зрозуміти, що треба робити із такою крихіткою, а головне – навіщо? Такі тата переконані, що дітки у такому віці нічого не розуміють! І зі спокійною душею вважають, що можна лишити все «на потім», коли малюк підросте і зможе затамувавши подих слухати татові промови. Проте чомусь це виходить не завжди та не у всіх. Чому? Що робити? І як бути? Відповідь не складна…і все у ваших руках.

З чого починається тато?

Давно доведено, та й зрозуміло без усіляких доведень, що для нормального розвитку дитини необхідна гармонія. Особлива атмосфера, в якій вона буде почуватися затишно і комфортно, а головне – у безпеці. Ці умови мають створити батьки: тато  й мама. Тато – сила, вимогливість, впевненість і захист. Мама – ніжність, ласка, турбота і безумовна любов. Батьки разом – кокон в якому буде «дозрівати» малюк. Адже «людське дитя» -  одне з найнепристосованіших новонароджених у природі. Без турботи з боку дорослих йому не вижити. Звичайно, більш за все він потребує уваги матусі. Хоча б тому, що з нею він провів дев’ять місяців свого життя. Її голос, запах, биття серця для малюка знайомі і близькі. Хоча… тата він також міг чути і навіть відчувати. Не так, як маму. Трохи по-іншому, але міг. Коли татусь гладив мамин животик, турбувався про неї, шепотів ласкаві слова, і… чому б  й ні, співав пісеньки.

Безглуздо? Звичайно ні! Виправдано та пояснено багатьма спеціалістами. Які в один голос заявляють: «так в чоловікові зароджується батько!» Дещо пафосно, проте дуже справедливо. Емоційний контакт з коханою жінкою в період вагітності, а через неї з дитиною це і є те, з чого починається ТАТО.

Еволюція батька

Для будь-якого тата важливо усвідомити, що діти – це не тільки і не стільки обов’язки.  Так, дорогенькі таточка, виховання дітей – не робота, а довгострокові інвестиції. Хоча все це інколи дуже схоже на пекельну працю з елементами райської насолоди.

Формула «я приношу гроші, ти – ростиш дітей» не має права на існування. Ростити свій скарб ви з дружиною повинні разом. А побутові обов’язки можете ділити, як вам зручно або як домовитеся. Безсумнівно, чоловік повинен допомагати коханій по дому, особливо у перші місяці після народження малюка. Звичайно, взяти на себе всі обов’язку у нього не вийде. А от займатися крихіткою – потрібно. Хоча б тому, що «рука, качающая колыбель, правит миром». Чим не стимул?

Але суть все ж в іншому: батьківський інстинкт – поняття дуже умовне. Природа у цьому ділі не була щедрою до чоловіків. Любов до дітей у них – результат еволюції. Тому спілкування з дитиною так важливо для них. Саме ця крихітка допоможе батькові рости та еволюціонувати. А вони наївно думають, що навпаки…

Як це діє?       

Дитину можна виховувати не тільки повчаннями, особистим прикладом… паском, а й дотиком.

 

Новонародженому тілесний контакт життєво необхідний. Доведено: діти, яких часто беруть на руки, пестять, цілують та обіймають – розвиваються набагато швидше. Таткові дотики, може, навіть більш важливі, ніж мамині. Дитина швидко відчує, що вона ще комусь потрібна, поцінує майже професійний татів масаж, зрозуміє чим чоловіча щока відрізняється від жіночої… Просто отримає більше ласки. А тому, - буде більш щасливою!

Крім того, малеча, яка росте у коконі, набуває довіри до всього світу. В неї не буде підсвідомого страху перед життям. Тому, вона зможе стати успішною та впевненою у собі людиною. Чи не цього прагнуть всі батьки, даруючи світу нове життя, нову людину? Звичайно ж, малюк швидко вибереться з кокону  і буде рухатися у напрямку до повної самостійності, але відчуття захищеності та комфорту лишиться з ним назавжди.

Доречі, більшість кризисних моментів підліткового періоду – родом з раннього дитинства. Діти, що відчували дефіцит уваги та любові, більш конфліктують з батьками. І не секрет, що стіна непорозуміння частіше виростає між дітьми та батьком. Робіть висновки!!!

 Правила і тонкощі

Татам, враховуючи їх зайнятись, необхідно скласти список правил (орієнтовний, звичайно) виховуючи дитину.

Для будь-якого тата важливо:

 • Хоч інколи читати літературу про виховання дітлахів. Не вимагати неможливого, не прагнути недосяжного. Всьому свій час.
 • Любити та поважати малюка. Але при цьому бути вимогливим (і до себе також!). Пестити і де на що прикривати очі – привілей матусі. А татам треба виявляти суворість. Проте, лише тоді, коли це вкрай необхідно. А в решті випадків – любов та ніжність. Коли і як чинити, підкажуть досвід та знання.
 • Мати своє «особливе», «таємне», «чоловіче» або будь-яке заняття з малюком. Чужим (мами, не ображайтеся!) в ньому не має місця. Це може бути особливий ритуал відходу до сну, риболовля чи майстрування повітряних зміїв, прогулянка магазинами в пошуках одягу для ляльки (поважайте смаки донечок) або катання на катамаранах та будь-що.
 • Завжди знаходити час для своїх дітей. Навіть якщо дуже зайняті. Телефонувати їм з роботи, дозволяти їм відправляти факси з малюнками чи віршами електронною поштою, надсилати СМСки – діти повинні знати, що вони дуже важливі для свого тата. Складно? Звичайно. А хто казав, що діти – це просто?
 • Бути щирим та послідовним. Якщо щось не вийшло, зірвалися ваші плани, на роботі аврал, необхідно пояснити це дітям. Навіть самим маленьким. Вони здатні зрозуміти набагато більше, ніж ви думаєте і зможуть здивувати вас своїм розумінням та несподіваною підтримкою.
 • Завжди (в ідеалі) або майже завжди лишайтеся спокійною, розважливою, авторитетною людиною. Просто вимагати поваги та прихильності – справа невдячна. Дуже важливо працювати на собою, самовдосконалюватися та досягати нових вершин.
 • І найголовніше – любити та поважати маму, бути коханим і щасливим.

         Особливості татового виховання

Мама любить за те, що ти є. Тато – за те який ти є. Це основна відмінність між батьками. Тому тато – важливий стимул для розвитку малюка. Адже він повинен постаратися, щоб заслужити його повагу і любов. Оцінка тата інколи важливіша за мамину. Татам слід навчитися користуватися цим інструментом.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Copyright MyCorp © 2019
  uCoz